KaraDenizFm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KaraDenizFm

DostLuK Ve SevgiNin PayLasıLdıgı Tek adres...KaraDenizFm

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Nasıl Namaz Kılıyorsun?...

YazarMesaj
!-$!Rin$€y-!
Admin
Admin
!-$!Rin$€y-!

Lakap : $iRin$ey-!

REP SİSTEMİ
Başarı Puanı:
Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Left_bar_bleue100/100Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Empty_bar_bleue  (100/100)
Aktiflik:
Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Img_left100/100Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Empty_bar_bleue  (100/100)
Paylaşım:
Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Img_left100/100Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Empty_bar_bleue  (100/100)

Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Empty
MesajKonu: Nasıl Namaz Kılıyorsun?...   Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Icon_minitimeÇarş. Ocak 28, 2009 1:26 am

Nasıl Namaz Kılıyorsun?... Namazqh2

Hâtem-i Zâhid (k.s.)hazretleri Âsım İbn-i Yûsuf hazretlerinin yanına geldiğinde Âsım (kuddise sırruh) ona sordu:

-Ey Hâtem namaz kılmayı güzel becerebiliyor musun?

O da 'Evet'deyince, Âsım (k.s.):

-Peki, nasıl kılıyorsun? diye sordu. Hâtem-i Zâhid hazretleri başladı anlatmaya:

-Namaz vakti yaklaştığında abdestimi sünnet üzere tazeliyorum ve namaz kılacağım yere dikiliyorum. Tâ ki her uzvum yerleşiyor.

Sonra Kâbe'yi iki kaşımın arasında, Makâm-ı İbrahimi göğsümün hizasında, Allah (c.c) Teâlâ'yı mekândan münezzeh (pâk ve uzak) olduğu halde başımda hâzır ve kalbimdeki her şeyi bilir halde görüyorum.

Sanki ayağım sırat köprüsünün üzerinde; cennet sağımda, cehennem solumda, ölüm meleğini de arkamda hissediyorum ve kılacağım namazın son namazım olduğunu düşünüyorum.

Sonra ihsan ile (Mevlâ'yı görür gibi) iftitah tekbirini tekbirini alıyorum, tefekkürle okuyorum, tevâzû ile rükûa eğiliyorum, tazarrû ile secdeye kapanıyorum.

Sonra tamamıyla oturuyor, ümitle teşehhütte bulunuyor ve sünnet üzere selâm veriyorum.

Sonra da o namazı ihlâsa teslim ediyor, korkuyla ümit arasında kalkıyorum ve bu hâl üzere sabra devam ediyorum.

Bunu duyan Âsam hazretleri:

-Ey Hâtem!Senin namazın böylemi? diye sordu. O da:

- Evet otuz senedir böyle namaz kılıyorum! deyince Âsım hazretleri ağlayarak şunları söyledi:

-Ben daha bu zamana kadar hiç böyle bir namaz kılamadım!
http://karadenizliligumfm.forummum.com/

Nasıl Namaz Kılıyorsun?...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» CEP TELEFONUNUZDAN NAMAZ VAKİTLERİ
» NasıL ßirşeydir Sevmek?
» Foruma Video Nasıl EkLenir...
» Foruma Resim NasıL EkLiceksinz..
» Elektronik Ev Aletleri Çocukları Nasıl Etkiliyor?